Wiedeń i zabytki, które warto zobaczyć

Trudno zliczyć wszystkie zabytki Wiednia. Austria jako kraj może oczarować historycznymi miastami oraz cennymi zabytkami pochodzącymi z różnych okresów historycznych. Jak przystało na stolicę kraju, Wiedeń zajmuje pod względem zabytków miejsce wyjątkowe. Znajdujące się na terenie tego pięknego miasta zabytki znane są w całej Europie, a biura podróży od lat zachęcają do ich lepszego poznania.

Miasto to stanowi prawdziwą gratkę dla osoby, która uwielbia zwiedzanie, ponieważ liczne zabytki Wiednia sprawiają, że to miasto można zwiedzać godzinami i nigdy go całego nie odkryć! Jednymi z częściej wybieranych obiektów do zwiedzania są na pewno takie budowle jak Katedra św. Szczepana, której charakterystyczne dachówki już z daleka przyciągają uwagę czy też cesarskie pałace takie jak Schönbrunn czy Belweder. Ta pierwsza budowla z pewnością może być nazwana znanym symbolem Wiednia. Natomiast pałace to prawdziwe perełki dawnej architektury, które w otoczeniu pięknych ogrodów prezentują się naprawdę wyjątkowo. Wiedeń to miasto o niesamowicie bogatej historii, liczne zabytki wiążą się w jakiś sposób z dynastią Habsburgów, która przez wiele dekad panowała na austriackich ziemiach. Miasto to także jest miejscem w którym rozwijała się sztuka, a obecnie wiele tam muzeów, w których można zapoznać się z dziełami sztuki czy tez poznać życie codziennie mieszkańców. Liczne zabytki Wiednia sprawiają, że cały czas jest coś do oglądania! Aby poznać wszystkie zabytki Wiednia oraz kolekcje, należałoby spędzić w nim kilka dni. W mieście sztuki i kultury atrakcji jest wiele. Ciekawą atrakcją wycieczki, w trakcie której można podziwiać Wiedeń z nieco innej perspektywy wydaje się być rejs Dunajem, w czasie którego można podziwiać wyjątkowo piękną scenerię. Udział w takim rejsie dla każdego może okazać się wyjątkową przygodą i szansą na dostrzeżenie kolejnych walorów tak ciekawego kraju, jakim jest Austria.

Najbardziej znane i najczęściej odwiedzane zabytki Wiednia:

Nie wszystkie zabytki Wiednia uda nam się zobaczyć podczas 2-dniowej wycieczki. Dlatego warto zastanowić się wcześniej co konkretnie chcielibyśmy zobaczyć. Warto również zajrzeć na ceny wiedeńskich atrakcji abyśmy wiedzieli na jaki wydatek powinniśmy się przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.