Wiedeń i zabytki, które warto zobaczyć

Trudno zliczyć wszystkie zabytki Wiednia. Austria jako kraj może oczarować historycznymi miastami oraz cennymi zabytkami pochodzącymi z różnych okresów historycznych. Jak przystało na stolicę kraju, Wiedeń zajmuje pod względem zabytków miejsce wyjątkowe. Znajdujące się na terenie tego pięknego miasta zabytki znane są w całej Europie, a biura podróży od lat zachęcają do ich lepszego poznania.

Miasto to stanowi prawdziwą gratkę dla osoby, która uwielbia zwiedzanie, ponieważ liczne zabytki Wiednia sprawiają, że to miasto można zwiedzać godzinami i nigdy go całego nie odkryć! Jednymi z częściej wybieranych obiektów do zwiedzania są na pewno takie budowle jak Katedra św. Szczepana, której charakterystyczne dachówki już z daleka przyciągają uwagę czy też cesarskie pałace takie jak Schönbrunn czy Belweder. Ta pierwsza budowla z pewnością może być nazwana znanym symbolem Wiednia. Natomiast pałace to prawdziwe perełki dawnej architektury, które w otoczeniu pięknych ogrodów prezentują się naprawdę wyjątkowo. Wiedeń to miasto o niesamowicie bogatej historii, liczne zabytki wiążą się w jakiś sposób z dynastią Habsburgów, która przez wiele dekad panowała na austriackich ziemiach. Miasto to także jest miejscem w którym rozwijała się sztuka, a obecnie wiele tam muzeów, w których można zapoznać się z dziełami sztuki czy tez poznać życie codziennie mieszkańców. Liczne zabytki Wiednia sprawiają, że cały czas jest coś do oglądania! Aby poznać wszystkie zabytki Wiednia oraz kolekcje, należałoby spędzić w nim kilka dni. W mieście sztuki i kultury atrakcji jest wiele. Ciekawą atrakcją wycieczki, w trakcie której można podziwiać Wiedeń z nieco innej perspektywy wydaje się być rejs Dunajem, w czasie którego można podziwiać wyjątkowo piękną scenerię. Udział w takim rejsie dla każdego może okazać się wyjątkową przygodą i szansą na dostrzeżenie kolejnych walorów tak ciekawego kraju, jakim jest Austria.

Najbardziej znane i najczęściej odwiedzane zabytki Wiednia:

Nie wszystkie zabytki Wiednia uda nam się zobaczyć podczas 2-dniowej wycieczki. Dlatego warto zastanowić się wcześniej co konkretnie chcielibyśmy zobaczyć. Warto również zajrzeć na ceny wiedeńskich atrakcji abyśmy wiedzieli na jaki wydatek powinniśmy się przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *