1 dzień

Warto zacząć od godzin wczesno porannych. Najpierw musimy podjechać metrem U1 na Südtiroler Platz. Tam przesiadamy się na tramwaj 0 i wysiadamy na stacji Quartier Belvedere. Zaczynamy od Belwederu.
Wszystkie mapy poniżej zamieszczone obrazują trasę do przejścia pieszo.

Belweder


Wsiadamy spowrotem do tramwaju 0 i jedziemy na stację Radetzkyplatz. Tam przesiadamy się na tramwaj 1 i jedziemy do Hetzgasse. Stamtąd idziemy pieszo do Hundertwasserhaus.

Hundertwasserhaus


Wracamy do tramwaju 1 i wracamy nim na stacje Radetzkyplatz. Tam przesiadamy się w tramwaj 0 i jedziemy do Praterstern. Wysiadając z tramwaju od razu powinniśmy zobaczyć wielki diabelski młyn.

Prater


Po obejściu wesołego miasteczka wracamy na stację Praterstern i wsiadamy do metra U1. Jedziemy na stację Kaisermühlen. Od stacji idziemy pieszo w kierunku parku na wieżę dunajską. Google maps niestety nie widzi tam trasy, ale zapewniam, że można przejść spokojnie na przełaj przez park.

Wieża dunajska


Wracamy na stację metra Kaisermühlen i jedziemy metrem U1 do Karlplatz. Tam przesiadamy się na metro U4 i jedziemy na stację Schönbrunn.

Pałac Schönbrunn


Wracamy do metra U4 i jedziemy na stację HeiligenStadt. Tam przesiadamy się na autobus 38A i jedziemy nim na Kahlenberg.

Kahlenberg


Wracamy autobusem 38A i wysiadamy na przystanku Oberer Reisenbergweg‎.

Grinzing


Stamtąd idziemy pieszo w dół aż zobaczymy linie tramwajowe. Wsiadamy w tramwaj 38 i jedziemy nim do Schottentor. Powinniśmy zobaczyć kościół wotywny.

Kościół wotywny


Idziemy pieszo w kierunku Ratusza.

Ratusz wiedeński


Niedaleko ratusza powinniśmy zobaczyć Parlament.

Parlament


Idziemy w kierunku stacji Volkstheater i wsiadamy w tramwaj 49. Jedziemy nim do Siebiensterngasse gdzie znajduje się knajpka 7Sternbräu.

 

7Sternbräu

Stamtąd najlepiej wrócić tramwajem 49 do Volkstheater a tam już mamy metro U2 oraz U3 i można dojechać gdziekolwiek chcemy:)

Jedna myśl nt. „1 dzień

  1. Witamy, to byla nasza pierwsza samodzielna wycieczka zagraniczna, bez zadnego konkretnego planu zwiedzania.. az wstyd sie przyznac 😀 Powyzszy przewodnik uratowal nam zycie! Wieden to ogromne imperium, bez tak pomocnych wskazowek zginelybysmy marnie! Goraco polecamy, oby wiecej takich wpisow.
    Pozdrawiamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *